AP-9481 / 500 ml - 16,9 oz
T-COF Çay & Kahve Presi

Paslanmaz metal filtreli süzgeç ile, içeceğin posası aşağı yönde preslenir. Araştırma sonucu seçilen en uygun süzgeç delik çapları sayesinde, içeceğin tadı en lezzetli hali ile alınır.

Silikon conta sayesinde içeceğin posası tamamı ile süzgecin altında kalır. Bu sayede içecek, tortularından tamamen arındırılarak keyifli bir içim sağlanır.

Çatlamaya ve kırılmaya dayanıklı malzemeye sahiptir. 

Ortalama demlenme süresi 4 - 5 dakikadır. Yumuşak tercih ediliyor ise 3 dakika, sert tercih 
ediliyor ise 6 dakika demlenme uygun olacaktır.

BPA içermez. Sağlığa zararı yoktur.

 • KOLİ İÇİ ADEDİ
  12
 • KOLİ HACMİ
  0,021 m³
 • KOLİ AĞIRLIĞI
  2,42 kg
 • KOLİ EBATI
  540x215x185 mm
 • ÜRÜN EBATI
  85x122x170 mm
 • ÜRÜN AĞIRLIĞI
  147 grKahve Presi

Kahve demlemek için kullanılan araçlardan biri kahve presidir. Bu pratik ve güzel araç icat edildiği günden bu yana pek çok değişime uğrayarak kahve severlere yeni deneyimler sunmuştur. Üretildiği materyaller, tasarım ve renkleri ile dikkat çeken kahve presi günümüzde genellikle kahve hazırlamada kullanılsa da bitki çayı hazırlamak için de pratik çözümler sunmaktadır. Evde veya of lezzetli bir kahve veya çay hazırlamak kahve presi ile oldukça kolaylaşmaktadır.

Kahve presi genelde sıcak içecek hazırlamada kullanılabilmektedir. Bu mutfak gerecini sadece kahve hazırlamak için değil pek çok sıcak içeceği hazırlamak için kullanabilirsiniz. Kahve presi günümüzde her ev veya iş yerinde bulunmaktadır. Kullanılma yoğunluğuna göre değişik boyutlara sahip olan presler özellikleri bakımından da birbirinden ayrılmaktadır. Her üretici firma kendi özelliklerini katarak üretim sağlamaktadır.

Kahve presinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, presin filtresidir. Kahve presinde bulunan süzgecin iyi olması ve ürünü tam anlamıyla süzmesi oldukça önemlidir. Bu anlamda preslerin fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Pres için kullanılan malzemenin kaliteli olması, paslanmaz çelikten üretilmesi fiyatı değiştiren özellikler arasındadır. Kahve presi, sürekli kullanılan bir gereç olması sebebiyle uzun ömürlü olmalı ve herhangi bir paslanma sorunu ile karşılaşmamalıdır. Çünkü paslanma sorunu ileriki süreçlerde kullanıcıların sağlığını olumsuz anlamda etkileyecek bir sorun haline geldiği için paslanmayan ürünlerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Plastik malzemeler arasında en yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen mutfak gereçleri arasındaki bu ürünümüze hayran kalacaksınız.

Kahve Presi Modelleri

Günümüzde kahve içmek pek çok insan için bir tutku haline gelmiştir. Kahve, yorgunluğu azaltan, kişiyi dinlendiren en önemli içeceklerden biridir. Bu anlamda kahve ve kahve makineleri konusunda üretim hacmi artmıştır. Pek çok kahve firması veya herhangi bir işletmede kahve pres makineleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilik kahve presi modellerinde artış yaşanmasına sebep olmaktadır.

Piyasada rekabet ve üretim hacminin genişliği modelleri ve desenleri birbirinden ayırmıştır. Kahve pres makineleri küçük, orta ve büyük olmak üzere üç boyut üzerinde üretilmektedir. Kahve pres makineleri aynı zamanda bitki çayı demlediği için iki işi yapabilme özelliğine sahiptir. Bazı presler, demlik şeklinde bazı presler ise elektrikle çalışabilmektedir.

Modeller üretici firmaların sunduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Kahve presin sütü köpürtebilmesi veya filtresinin son derece kaliteli olması hem modelin iyi olmasına hem de fiyatın artmasına sebep olmaktadır.

Her kahve presi aynı fiyat içerisine değildir. Standart ve uygun fiyatlı preslerin yanında yeni üretilen ve değişik özeliklere sahip olan preslerde üretilmektedir. Ancak bu gereçler, pek çok düzeyde insanın sahip olacağı ve kolay bulunan ürünlerden biri olması sebebiyle ulaşılabilir ev gereçlerinden biri olmaktadır.

Tüketici kendi istek ve fiyat doğrultusunda evine uygun olan ürünü seçebilmektedir. Ürün çeşitliliği sebebiyle her bütçeye göre modeller çıkmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken durum uygun fiyatlı bir kahve pres makinesinin de aynı şekilde süzme işlemini gerçekleştirdiğidir. Bu tip ev gereçlerinde uygun fiyatlı düşük kalitededir gibi bir algı oluşturmak doğru değildir.

Benzer Ürünler
TEKLİF İSTE